Array

Shfaqet konkurrenti i “TikTok”, ky është aplikacioni i ri që po komentohet kudo në treg

-


Instagram zuri vendin e Snapchat, TikTok ia kaloi Instagramit dhe tani ka ardhur konkurrenti i TikTok, i njohur si Clubhouse. Çfarë është një Clubhouse dhe pse është rritur 100% në popullaritet? Edhe një herë, Elon Musk po bën viral një aplikacion që pritet të na pushtojë shumë në të ardhmen e afërt.

Tashmë ka fituar shumë fansa besnikë dhe vlerësimet janë se me kalimin e kohës gjithnjë e më shumë njerëz do të dashurohen me këtë rrjet social që bazohet në zë.

Çfarë është një ‘klub’?

Është një “aplikacion i mediave sociale i bazuar në audio”, përmes të cilit përdoruesit mund të transmetojnë mesazhe audio, të flasin, të ndajnë histori, por edhe të shkëmbejnë ide me njerëz nga e gjithë bota.

Pas regjistrimit në aplikacion, mund të merrni pjesë në ‘chat room’ me tema të ndryshme. Nga atje ju zgjidhni nëse dëshironi të qëndroni dhe të shikoni si dëgjues ose nëse dëshironi të ndani mendimet tuaja.

Në thelb është një simulim i podkasteve dhe paneleve të diskutimit. Oprah, Ashton Kutcher, Elon Musk, Kevin Hart janë vetëm disa nga personazhet e famshëm që tashmë përdorin rrjetet sociale.

Problemet në këtë fazë janë 2:

Për t’u regjistruar duhet të keni marrë një ftesë nga dikush tjetër, por kjo pritet të ndryshojë së shpejti. Aplikacioni është aktualisht i disponueshëm vetëm për iPhone, megjithatë, dhe kjo pritet të ndryshojë së shpejti!

E sigurt është se ky është një aplikacion me përmbajtje interesante që funksionon edhe si një mjet i dobishëm pune, përveç argëtimit.

Lajmet e fundit

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

Foto: RFE/RLGati 100 nxënës, kryesisht vajza, janë helmuar në provincën veriore Sar-e-Pul në Afganistan, ka thënë një zyrtar...

Benzema arrin marrëveshje me Al-Ittihadin

Karim Benzema mund të konsiderohet futbollist i Al-Ittihadit në Arabinë Saudite. Fabrizio Romano ka njoftuar se Benzema pothuajse ka...

Mike Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

Scott Olson/Getty ImagesIsh-zëvendëspresidenti Mike Pence dorëzoi të hënën dokumentet për kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024,...

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte...
- Advertisement -

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...

Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka festuar 21 vjetorin e themelimit, ndaj për këtë rast zëvendëskryeministri i parë, Artan...