Borusia Dortmund dërgon ofertë për Paolo Dibala-n

-


Sipas të përditshmes ‘Corriere dello Sport’, skuadra e Borusia Dortmundit, ka bërë një ofertë për Dibala-n, por argjentinasi nuk po nxitohet për vendimin e tij Mesfushori argjentinas do të largohet nga Juventus pas shtatë viteve aventurë, ndërsa në garë për të siguruar shërbimet e tij janë disa skuadra.

Inter shihej si skuadër favorite për Dibala-n, por së fundmi garës i është bashkuar edhe Borusia Dortmund. Thuhet se gjiganti gjerman ka bërë një propozim me 4.5 milionë euro për vit, dhe një rol kyç në ndërtimin e projektit.

Dibala do të ishte zëvendësues i Erling Haaland të Dortmund, sa i përket rëndësisë në klub. Ylli argjentinas ka lënë të gjithë në pritje, dhe me gjasë do të marrë gjithë kohën e duhur për të marrë vendimin e tij.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...