“RedBird”, ofron 1 miliard euro për blerjen e Milanit

-


Skuadra e Milanit po përgatitët të ndryshojë pronarët, pasi ‘Elliott Management’ janë duke pranuar oferta të majme. ‘Investcorp’ me qendër në Bahrain është në negociata të avancuara për blerjen e Milan, për një shumë që shkon deri në 1.2 miliard euro

Por, sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane, tashmë në garë për të blerë ‘Rossoneri’ janë edhe ‘RedBird Capital Partners’.  ‘RedBird’ kanë blerë edhe 10% në ‘Fenway Sports Group’, krerët e Liverpool për dekadën e kaluar, për 750 milionë dollarë. FSG po ashtu kanë në pronësi edhe Boston Red Sox, skuadrën e bejsbollit, si dhe New England Sports Network.

Gjithsesi, bëhet e ditur se ‘Investcorp’ kanë avancuar në negociata me klubin e Milan dhe vështirë se marrëveshja do të prishet. Ata prite të finalizojnë marrëveshjen për blerjen e Milan shumë shpejtë.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...