Ali Ahmeti më i përkrahur nga shqiptarët se të gjithë të tjerët bashkë

-

Sipas rezultateve të sondazhit, për cilën parti do të votonit nëse javën e ardhshme do të kishte zgjedhje parlamentare, për VMRO-DPMNE-në 21,2 për qind, për LSDM-në 16,2 për qind, për BDI-në 7,2 për qind, për Aleancën për Shqiptarët 3,8 për qind e të anketuarve, 2,9 për qind për Levicën, 1,5 për qind për BESA dhe një për qind për Alternativën, 17,3 për qind e të anketuarve nuk do të votonin për asnjë parti, nuk donin të thonë 16,1, ndërsa 12 nuk kishin përgjigje, 8 për qind.

Nga të anketuarit, në pyetjen se cilit politikan i besojnë më shumë, 16,2% e të anketuarve kanë zgjedhur Hristijan Mickoskin, 8,7% për Dimitar Kovacevski, 6,4% për Zoran Zaev, 7,3% për Ali Ahmetin, tek Zijadin Sela kanë 3,8 për qind, Dimitar Apasiev 2,7 për qind, Bilal Kasamin 1,9 për qind, Afrim Gashin 1 për qind dhe Nikolla Gruevskin 1,4 për qind. Tridhjetë e dy për qind e të anketuarve thanë se nuk i besonin asnjë politikani, 15.4 për qind nuk dinin të përgjigjen dhe 3.2 për qind thanë se nuk kishin besim.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...