Sondazhi/ BDI fitues absolut te shqiptarët

-

Sipas rezultateve të sondazhit, për cilën parti do të votonit nëse javën e ardhshme do të kishte zgjedhje parlamentare, për VMRO-DPMNE-në 21,2 për qind, për LSDM-në 16,2 për qind, për BDI-në 7,2 për qind, për Aleancën për Shqiptarët 3,8 për qind e të anketuarve, 2,9 për qind për Levicën, 1,5 për qind për BESA dhe një për qind për Alternativën, 17,3 për qind e të anketuarve nuk do të votonin për asnjë parti, nuk donin të thonë 16,1, ndërsa 12 nuk kishin përgjigje, 8 për qind.

Nga të anketuarit, në pyetjen se cilit politikan i besojnë më shumë, 16,2% e të anketuarve kanë zgjedhur Hristijan Mickoskin, 8,7% për Dimitar Kovacevski, 6,4% për Zoran Zaev, 7,3% për Ali Ahmetin, tek Zijadin Sela kanë 3,8 për qind, Dimitar Apasiev 2,7 për qind, Bilal Kasamin 1,9 për qind, Afrim Gashin 1 për qind dhe Nikolla Gruevskin 1,4 për qind. Tridhjetë e dy për qind e të anketuarve thanë se nuk i besonin asnjë politikani, 15.4 për qind nuk dinin të përgjigjen dhe 3.2 për qind thanë se nuk kishin besim

Lajmet e fundit

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

Foto: RFE/RLGati 100 nxënës, kryesisht vajza, janë helmuar në provincën veriore Sar-e-Pul në Afganistan, ka thënë një zyrtar...

Benzema arrin marrëveshje me Al-Ittihadin

Karim Benzema mund të konsiderohet futbollist i Al-Ittihadit në Arabinë Saudite. Fabrizio Romano ka njoftuar se Benzema pothuajse ka...

Mike Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

Scott Olson/Getty ImagesIsh-zëvendëspresidenti Mike Pence dorëzoi të hënën dokumentet për kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024,...

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte...
- Advertisement -

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...

Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka festuar 21 vjetorin e themelimit, ndaj për këtë rast zëvendëskryeministri i parë, Artan...