Ahmeti: BDI-ja thesar kombëtar i shqiptarëve!

-

 

Duke folur për bllokimin e Kuvendit dhe zgjedhet e parakohshme parlamentare, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim ka thënë se BDI-së nuk i ka pëlqyer grumbullimi që u bë me VMRO dhe partitë shqiptare dhe Levicën.
Ai ka thënë se BDI-ja për shqiptarët është një thesarë dhe investim i shqiptarëve me kuadro dhe njerëz.
“Ne kemi komunikim me VMRO por për atë që thuhet në BDI që ne nuk na ka pëlqyer grumbullimi që u bë me VMRO dhe partitë shqiptare dhe Levicën ky rast më ka shqetësuar pa e analizuar situatën të ulen për inate kundër BDI për të ndërtuar një shumicë të re, këto në politikë nuk ka, ka logjikë, ka arsye, racionalitet dhe më thuaj çfarë nuk kam bërë mirë ose kam bërë keq, paraqit vizion më të begatë dhe organizim më cilësor se BDI, jemi thesar kombëtar dhe investim i shqiptarëve me kuadro dhe njerëz ”, tha Ahmeti, duke shtuar se nuk është e lehtë të ngrisësh kuadro.
“Gjithë janë dalëzotës dhe mund të qeverisin, në praktikë është ndryshe se jam 20 vite në sprovë, një nga investimet më të mëdha është investimi në njerëz të pregaditur”, tha ai.

Lajmet e fundit

Mourinho kushtëzon qëndrimin tek Roma

Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka folur së fundmi për të ardhmen dhe lajmet që e “largojnë” nga “verdhekuqtë”.Në...

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

Foto: RFE/RLGati 100 nxënës, kryesisht vajza, janë helmuar në provincën veriore Sar-e-Pul në Afganistan, ka thënë një zyrtar...

Benzema arrin marrëveshje me Al-Ittihadin

Karim Benzema mund të konsiderohet futbollist i Al-Ittihadit në Arabinë Saudite. Fabrizio Romano ka njoftuar se Benzema pothuajse ka...

Mike Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

Scott Olson/Getty ImagesIsh-zëvendëspresidenti Mike Pence dorëzoi të hënën dokumentet për kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024,...
- Advertisement -

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...