Arlinda paralajmëron projekte të reja, bashkëpunon me producentin e Loredanës – Miksu

-


Këngëtarja e re, Arlinda Pervetica pritet që të realizojë disa këngë të reja këtë vit dhe atë në bashkëpunim me producentin e Loredanës, Miksu

Me prejardhje nga Prishtina por me vendbanim në Berlin të Gjermanisë, Arlinda karrierën e ka nisur vitin e kaluar ku kishte bërë emër nëpër rrjetet sociale.

Fillimisht kishte kënduar “cover” në gjuhën shqipe, nga ku filloi që të bëj famë nëpër rrjetet. Një bazë të mirë të fansave që e përkrahin atë e fitoi pikërisht në këtë formë.

Foto: Arlinda/Instagram

Vitin e kaluar ajo realizoi dy këngët e saj të para me tituj “S’ka pas dashni” dhe “Pluma”. Të dy këto këngë janë realizuar nga producent të njohur në Kosovë. Kënga “Pluma” ka më shumë se 231 mijë klikime në youtube kurse “S’ka pas dashni” më shumë se 144 mijë.

Pas suksesit të këtyre këngëve ajo është njoftuar me producentin numër një në Gjermani, Miksu. Kujtojmë se ky producent ishte ai që bëri të famshëm Loredanën.

Kënga “S’ka pas dashni” e Arlindës

Pikërisht me Miksun, Arlinda pritet që ta realizojë një album të tërë. Këngët e para të tij pritet që të lansohen në verë.

Kënga e dytë e Arlindës “Plumba”

Por, ajo nuk ndalet me kaq. Fotografitë e saj në Instagram (@arlindxa) pëlqehen nga qindra e mijëra njerëz, e ku ajo poston gjëra interesante nga udhëtimet e saj, marrja me sportin, pushimet dhe shijet e saj për modën. Kjo verë pritet të këtë kryefjalë emrin e saj.

Të gjitha këngët e Arlindës pritet që të publikohen në Fole Publishing, e cila kompani publikon këngët e Arlindës. /Lapsi.al/

Foto: Arlinda/Instagram

Lajmet e fundit

Mourinho kushtëzon qëndrimin tek Roma

Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka folur së fundmi për të ardhmen dhe lajmet që e “largojnë” nga “verdhekuqtë”.Në...

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

Foto: RFE/RLGati 100 nxënës, kryesisht vajza, janë helmuar në provincën veriore Sar-e-Pul në Afganistan, ka thënë një zyrtar...

Benzema arrin marrëveshje me Al-Ittihadin

Karim Benzema mund të konsiderohet futbollist i Al-Ittihadit në Arabinë Saudite. Fabrizio Romano ka njoftuar se Benzema pothuajse ka...

Mike Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

Scott Olson/Getty ImagesIsh-zëvendëspresidenti Mike Pence dorëzoi të hënën dokumentet për kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024,...
- Advertisement -

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...