Atleti nga Kumanova fiton vendin e parë në garat e atletikës në Kosovë

-


Atleti 25 vjeçar, Lirim Isufi, nga fshati Rrahmanli i Kumanovës, zuri vendin e parë në garat e atletikës të organizuara nga Federata Atletike e Kosovës, të mbajtura në Malishevë, shkruan Alsat.

Ai arriti që në diciplinën 3000 m në vrapim të kryesojë vendin e parë, duke lënë mbrapa kështu atletin Emin Grajevci nga Kosova.

Në një intervistë të shkurtër për Alsat, Lirim Isufi tha se është i kënaqur me rezultatin e arritur dhe se do të vazhdojë ende trajnimet në këtë sport. U shpreh falenderues ndaj trajnerit, prof.dr. Isa Asllani dhe gjithë ekipit të KA Teuta- Kumanovë, për mbështetjen dhe kontributin e dhënë. Ishte ky një miting i hapur, ku të drejtë pjesëmarrje kishin atletët nga të gjitha vendet e Ballkanit. /Alsat.mk

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...