Parashikimi i motit

-

Moti sot do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të lehta deri mesatare. Pasdite në zonat malore në veriperëndim do të ketë kushte për reshje të shpejta të rrëmbyeshme dhe bubullima. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare verilindore, ndërsa në pjesët juglindore erë juglindore.

Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 20 deri në 27 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare verilindore. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 25 gradë.

Në ditët në vijim do të mbizotërojë mot me diell dhe më i ngrohtë. Pasdite sidomos nesër do të ketë rritje lokale të vranësirave me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Të premten dhe të shtunën do të jetë e paqëndrueshme, në shumë vende me reshje të dendura shiu dhe bubullima.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...