“UEFA Development”, dominim i plotë i vashave kosovare

-


Kombëtarja e Kosovës U16 në konkurrencën e vajzave, ka triumfuar në turneun “UEFA Development” që u mbajt në Shqipëri. Pas fitoreve ndaj Kazakistanit dhe Shqipërisë, “Dardanet” U16 kanë shënuar fitore edhe në takimin e tretë dhe të fundit të turneut, kundër Malit të Zi, me rezultat 2:0

Të përzgjedhurat e Kushtrim Munishit e kanë mbyllur turneun në pozitën e parë me 8 pikë, duke lënë pas Shqipërinë me 4 pikë, Kazakistanin me 3 pikë dhe Malin e Zi me 2 pikë.

Përzgjedhësi Kushtrim Munishi u shpreh i lumtur me paraqitjen e ekipit gjatë këtij turneu, teksa theksoi se ky triumf i motivon lojtaret për suksese të reja.

The post “UEFA Development”, dominim i plotë i vashave kosovare appeared first on Alsat.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...