Vizita e Xhaferit në Ukrainë, Ahmeti: Ukrainës iu vra liria!

-

Vizita e që krye-parlamentari, Talat Xhaferi bëri në Ukrainë, vend ky i cili është nën agresion është i mirë, kështu vlerëson kreu i BDI-së, Ali Ahmeti duke shtuar se në Ukrainë bëhen vizita nga kryeministra në një vend që është në luftë me superfuqi.

Ai shtoi se fitorja është në anën e Ukrainës dhe liria do të fitohet.

“Kam biseduar me Talat Xhaferin, janë veprime goxha të mira dhe më thotë të bëhen vizita nga kryeministra në një vend që është në luftë me superfuqi, Ukraina është përballë një agresioni dhe luftë e padrejtë, ata njerëz kishin moral të lartë dhe vetë morali që tregojnë ata dihet se fitorja është në anën e Ukrainës dhe liria do të fitohet askush nuk mund ta vrasë. Nëse NATO është në luftë edhe ne jemi në luftë, NATO nuk është agresor dhe nuk marrin vendime folklorike, nëse Rusia i shpall NATO-s luftë atëherë 30 vende janë në luftë”, tha Ahmeti.

Lajmet e fundit

Mourinho kushtëzon qëndrimin tek Roma

Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka folur së fundmi për të ardhmen dhe lajmet që e “largojnë” nga “verdhekuqtë”.Në...

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

Foto: RFE/RLGati 100 nxënës, kryesisht vajza, janë helmuar në provincën veriore Sar-e-Pul në Afganistan, ka thënë një zyrtar...

Benzema arrin marrëveshje me Al-Ittihadin

Karim Benzema mund të konsiderohet futbollist i Al-Ittihadit në Arabinë Saudite. Fabrizio Romano ka njoftuar se Benzema pothuajse ka...

Mike Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

Scott Olson/Getty ImagesIsh-zëvendëspresidenti Mike Pence dorëzoi të hënën dokumentet për kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024,...
- Advertisement -

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...