Artisti brazilian akuzon për kopjim të veshjes së Ronela Hajatit me të cilën ajo u shfaq në ceremoninë hapëse të Eurovision 2022

-


Këngëtarja shqiptare, Ronela Hajati ka marrë vëmendje të madhe para performancës në Eurovision 2022.

Krahas një performanca energjike me grupin e baletit, Ronela është komentuar edhe për veshjet e saj unike dhe plotë stil.

E tillë ajo u shfaq edhe në ceremoninë hapëse të Eurovision 2022 që u mbajt të dielën (8 maj) në Torino të Italisë.

Foto: Pedro Leopoldo/Instagram

Në krye të delegacionit shqiptar, Ronela shkëlqeu e veshur në një fustan të kaltër me detjae shumëngjyrëshe të kombinuar një kapele të madhe në kokë.

Por, për këtë dukje të këngëtares shqiptare ka reaguar një artist brazilian i njohur si ilustrues, Pedro Leopoldo, i cili ka akuzuar për kopjim të veshjes nga ai.

Foto: Pedro Leopoldo/Instagram

Kështu ka thënë ai përmes disa postimeve në llogarinë e tij zyrtare në Instagram, duke thënë se ata kanë përdorur dizajnin e tij pa leje.

“Kanë përdorur dizjenimin tim pa leje, dhe nuk më kanë dhënë meritat”, ka shkruar ai duke postuar edhe dizajnin e ngjashëm të veshjes të punuar nga ai.

Foto: Pedro Leopoldo/Instagram

Ndërkohë, për këtë ka reaguar edhe Niko Komani që është pjesë e delegacionit shqiptar në Eurovision, i cili u shpreh se tashmë janë në kontakt me artistin brazilian.

“Çdo gjë ndodh për një arsye, ekipi ynë është duke komunikuar me Pedron dhe çdo gjë është në kontroll. Faleminderit”, ka shkruar Komani.

Ndryshe, Ronela Hajati sonte (e martë) bën hapjen e Eurovision në gjysmëfinalen e parë të festivalit. /Telegrafi/

Foto: Niko Komani/Instagram

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...