Komisioni Garues i FFM-së, pezullon stadiumin në Tetovë

-


Komisioni Garues pran Federatës së Futbollit të Maqedonisë, pas incidenteve të fundit në përballjen në mes Shkëndijës dhe FC Shkupit, ka vendosur që të pezullojë terrenin e stadiumit në Tetovë.

Me këtë rast, Komisioni Garues, në bazë të raportit nga delegati, komisari dhe referët e ndeshjes, ka vendosur që procedurën e mëtutjeshme të dërgojë deri te Komisioni Disiplinor.

Ky i fundit duhet të dëgjojë edhe palët e involvuara në këtë rast, skuadrat e Shkëndijës dhe FC Shkupit, pas së cilës do të merr hapa konkrete, ndërsa vendimi përfundimtar pritet gjatë javës së ardhshme.

Kujtojmë se në bazë të rregullores, stadium në Tetovë mund të pezullohet nga 2 e deri më 10 ndeshje, ndërsa skuadra tetovare në sezonin e ri, do të duhet të zhvilloë ndeshjet plot 100 km nga Tetova.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...