Pa energji në disa pjesë të disa komunave të Shkupit

-

Për shkak të ndërhyrjeve të caktuara teknike në rrjetin elektro-shpërndarës nesër pa energji elektrike do të mbesin konsumatorët e disa komunave të Shkupit.

Siç informon QRMK – Shkup, pas njoftimit nga EVN Maqedoni,  nga 09.00 – 13.00 pa energji do të  jenë një pjesë e konsumatorëve të rrugës Mihail Çakov rreth ndërtesave nr. 16 dhe 18 si dhe objekti nr. 23 në bulevardin Boris Trajkovski (K. Kisella Vodë), nga ora 11.00 – 12.30 konsumatorët  e rrugës Demostenova (K Kisella Vodë), nga ora 11.00 – 13.00 konsumatorët e  rrugës  Damaska (K. Karposh) dhe nga 11.00 – 15.00 konsumatorët e rrugës 4 во në fshatin Sopishtë e Epërme (K. Spoishtë).

Lajmet e fundit

Mourinho kushtëzon qëndrimin tek Roma

Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka folur së fundmi për të ardhmen dhe lajmet që e “largojnë” nga “verdhekuqtë”.Në...

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

Foto: RFE/RLGati 100 nxënës, kryesisht vajza, janë helmuar në provincën veriore Sar-e-Pul në Afganistan, ka thënë një zyrtar...

Benzema arrin marrëveshje me Al-Ittihadin

Karim Benzema mund të konsiderohet futbollist i Al-Ittihadit në Arabinë Saudite. Fabrizio Romano ka njoftuar se Benzema pothuajse ka...

Mike Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

Scott Olson/Getty ImagesIsh-zëvendëspresidenti Mike Pence dorëzoi të hënën dokumentet për kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024,...
- Advertisement -

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte...

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...