Zbulohet shkaku i ngecjes së bisedimeve në mes Realit dhe Mbape-s

-


Sipas të përditshmes spanjolle “El Pais”, transferimi i Kilian Mbapes te Real Madridi mund të ketë ndalur. Pengesa e bisedave janë të drejtat e imazhit të lojtarit.

Florentino Perez kërkon 50% të të ardhurave të krijuara nga shitja e produkteve sportive të yllit francez. Pavarësisht ofertës së fundit stratosferike të Realit; 180 milionë bonuse të lidhura me transferimin dhe 40 milionë euro pagë neto për lojtarin.

Mesa duket, tani po i hapet rruga rinovimit sensacional të tij me parizienët. Sipas “El Pais”, Mbape është befasuar nga ndryshimi i strategjisë së Real Madridit, i cili asnjëherë nuk përmendi transferimin e të drejtave të imazhit në fazën e negociatave.

“Nuk kam marrë një vendim për të ardhmen, sepse ka elementë të rinj për t’u marrë në konsideratë”, – tha Mbappé në fillim të prillit për transferimin e mundshëm në Spanjë.

Një përgjigje enigmatike që ndoshta e afron gjithnjë e më shumë me një qëndrim të bujshëm në Paris.

PSZH fërkon duart. Në ‘pjatë’ për Mbape është rinovimi për dy vite të tjera me një pagë neto 40 milionë euro për vitin e parë dhe 50 milionë për të dytin.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...