Çeferin kanos sërisht Realin, Barcelonën dhe Juventusin me përjashtim nga Champions

-


Kreu i Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), Aleksander Çeferin, përdor çdo mundësi mediatike për të sulmuar gjigantët spanjollë dhe italianë si Real Madrid, Barcelona dhe Juventus, tre klubet që nuk kanë hequr dorë ende nga ideja për të formuar “SuperLigën e Evropës”.

Slloveni kërcënoi sërish dhe tha se ka shumë mundësi që “mbretërit”, katalanasit dhe “biankonerët” të përjashtohen nga Liga e Kampionëve.

“Vendimi i gjykatës në Madrid mund të apelohet. Kur procesi të përfundojë, ne mund të veprojmë. Çdo klub mund të dënohet, edhe ai që fiton Ligën e Kampionëve.

Joaktiv? Sigurisht që është e mundur. Do të vendoset nga Komisioni i Pavarur Disiplinor i UEFA-s”, tha Ceferin, i cili tha se rregullat vlejnë për të gjithë.

 

“Rregullat janë të njëjta për të gjithë. Dhe nëse komentoj atë që njerëzit thonë çdo ditë.Ata ankohen gjithashtu se UEFA fiton miliarda, ndërsa 93.5% e të ardhurave shkojnë për klubet. Si e shpjegoni këtë nëse askush nuk ju dëgjon?

“Besojeni apo jo, por të gjitha klubet trajtohen njësoj, qofshin ato nga Sllovenia, vendi im apo janë emra të mëdhenj të futbollit evropian”, tha mes tjerash slloveni.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...