Mbrojtësi i Barcelonës lëndohet rëndë, largohet me autoambulancë

-


Mbrojtësi i Barcelonës, Ronald Araujo, ka pësuar një lëndim të rëndë në ndeshjen ndaj Barcelona – Selta Vigo, e cila u mbyll me fitore të skuadrës vendase me 3-1.

Mbrojtësi Araujo ka pësuar një lëndim të rëndë në kokë, pasi u përplas bashkë me bashkëlojtarin e tij, Gavi-n.

Ndeshja u ndërprerë për disa minuta, teksa Araujo është dërguar me autoambulancë në spital. Sipas mediave spanjolle, mbrojtësi uruguaian u detyrua të largohet nga loja, ndërsa Çavi solli Klement Lengletin në vend të tij.

Kujtojmë se përballja në “Nou Kamp” u mbyll me fitore 3-1 të vendasve, falë golave të Depaj dhe dy të tjerë nga Aubamejang. Golin e vetëm për Selat Vigon e shënoi Iago Aspas.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...