Mësohen kundërshtarët e FC Shkupit në garën elitare

-


Në Slloveni, skuadrat e Koperit dhe Mariborit po luftojnë për titullin kampion. Nëse Koperi do të jetë kampion, do të jetë në mesin e skuadrave jobartëse, ndërsa nëse Maribori do të dalë kampion, atëherë mund të jetë në listën e rivalëve potencialë të Shkupit.

Në Luksemburg, Dudelanzhi është në rrugë të mbarë për të qenë kampion dhe për të qenë në mesin e skuarave bartëse. Në dy xhirot e fundit skuadra luan me kundërshtarë tashmë të eliminuar. Linfield nga Irlanda e Veriut dhe Zrinjski nga BeH, janë gjithashtu në pritje të zgjidhjes së plotë.

Kundërshtarët e mundshëm:

Karabak (Azerbajxhan)

Malme (Suedi)

Ludogorets (Bullgari)

Sherif Tiraspol (Moldavi)

Kluzh / FCSB (Rumani)

Bodo Glimt (Norvegji)

Ferencvarosh (Hungari)

Slovan Bratislava (Sllovaki)

HJK Helsinki (Finlandë)

TNS (Uells)

Zhalgiris (Lituani)

Linkoln Red Imps (Gjibraltar)

Shamrok Rovers (Irlandë)

Dudelanzh (Luksemburg) ?

Linfield (Irlandë)?

Zrinjski (BiH) ?

Maribor (Slloveni) ?

Shorti për turin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, do të hidhet më 14 qershor, ku janë paraparë zhvillimi i 2 ndeshjeve, vendas dhe mysafir. Ndeshjet e para do të luhen më 5/6 korrik, ndërsa ndeshjet e kthimit janë caktuar për 12/13 korrik. Fituesit udhëtojnë në filtrin e dytë kualifikues për elitën e futbollit, ndërsa të eliminuarit shkojnë në Ligën e Konferencave.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...