Array

Samsung sjell risi, zbulon modelin e telefonit që paloset

-


Kompania Samsung e prodhimit të telefonave celularë, Samsung, ka zbuluar versionin e ri të këtyre llojeve të celularëve.

Sipas burimeve nga mediat e huaja, telefoni i palosshëm i parashikuar nga Samsung-u për vitin 2022 është zbuluar nga SmartPrix.

Pamjet e telefonit Galaxy Z Fold 4 tregojnë një dizajn të përgjithshëm të ngjashëm me paraardhësin e tij, Z Fold 3.

Me një ekran mbulesë 6.2 inç dhe një ekran të brendshëm të palosshëm 7.6 inç, por me një konfigurim të ridizajnuar të kamerës së pasme të frymëzuar nga Galaxy i këtij viti S22 Ultra.

Ekrani i brendshëm besohet se do të ketë edhe një kamerë selfie nën ekran.

Versioni i ri i këtij viti ka siguruar përmirësime të performancës, të cilat janë shumë të nevojshme.

Mbrapa ka tre kamera të pasme, njësoj si vitin e kaluar, por SmartPrix nuk ofron asnjë detaj se cilat mund të jenë specifikat e tyre.

Sakaq, nuk ka asmjë shenjë për një shkrues S-Pen, për të cilin është raportuar se do të vinte në pajisjen e palosshme të këtij viti.

Z Fold 3 ofronte mbështetje S-Pen, por nuk kishte vend të integruar për ta ruajtur atë. Në vend të kësaj, klientët duhej të blinin një kuti telefoni për ta vendosur atë.

Po ashtu pretendohet se dimensionet e ekranit të Z Fold 4 do të jenë paksa të ndryshme nga viti i kaluar, me një ekran të brendshëm që është një inç më i madh dhe një ekran të jashtëm një inç më të vogël.

Deri më tani nuk ka asgjë zyrtare se kur mund të dali Z Fold 4, por SmartPrix raporton se mund të ketë një njoftim në gusht ose shtator.

Për referencë, Z Fold 3 i vitit të kaluar u prezantua në fillim të gushtit.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...