Samsung sjell risi, zbulon modelin e telefonit që paloset


Kompania Samsung e prodhimit të telefonave celularë, Samsung, ka zbuluar versionin e ri të këtyre llojeve të celularëve.

Sipas burimeve nga mediat e huaja, telefoni i palosshëm i parashikuar nga Samsung-u për vitin 2022 është zbuluar nga SmartPrix.

Pamjet e telefonit Galaxy Z Fold 4 tregojnë një dizajn të përgjithshëm të ngjashëm me paraardhësin e tij, Z Fold 3.

Me një ekran mbulesë 6.2 inç dhe një ekran të brendshëm të palosshëm 7.6 inç, por me një konfigurim të ridizajnuar të kamerës së pasme të frymëzuar nga Galaxy i këtij viti S22 Ultra.

Ekrani i brendshëm besohet se do të ketë edhe një kamerë selfie nën ekran.

Versioni i ri i këtij viti ka siguruar përmirësime të performancës, të cilat janë shumë të nevojshme.

Mbrapa ka tre kamera të pasme, njësoj si vitin e kaluar, por SmartPrix nuk ofron asnjë detaj se cilat mund të jenë specifikat e tyre.

Sakaq, nuk ka asmjë shenjë për një shkrues S-Pen, për të cilin është raportuar se do të vinte në pajisjen e palosshme të këtij viti.

Z Fold 3 ofronte mbështetje S-Pen, por nuk kishte vend të integruar për ta ruajtur atë. Në vend të kësaj, klientët duhej të blinin një kuti telefoni për ta vendosur atë.

Po ashtu pretendohet se dimensionet e ekranit të Z Fold 4 do të jenë paksa të ndryshme nga viti i kaluar, me një ekran të brendshëm që është një inç më i madh dhe një ekran të jashtëm një inç më të vogël.

Deri më tani nuk ka asgjë zyrtare se kur mund të dali Z Fold 4, por SmartPrix raporton se mund të ketë një njoftim në gusht ose shtator.

Për referencë, Z Fold 3 i vitit të kaluar u prezantua në fillim të gushtit.