Saimir Fetai i bashkohet stafit të Qatip Osmanit

-


Mbrojtësi i Renovës, Saimir Fetai, ka vendosur t’i japë fund karrierës së tij si futbollist profesionist. Lajmin e ka konfirmuar edhe skuadra e tij, përmes rrjeteve sociale. Mirëpo mbrojtësi i djathtë që ka regjistruar 223 paraqitje për Renovën (3 gola dhe 3 asiste), do të vazhdojë të jetë aktiv te skuadra tetovare, por si pjesë e stafit teknik.

Drejtuesit e klubit të Renovës, kanë vendosur që të vahdojnë bashkëpunimin për edhe një vit me Qatip Osmanin dhe ndihmësin e tij Bashkim Livoreka, ndërsa si shtesë e satfit do të jetë edhe Saimir Fetai.

Kujtojmë se Osmani u kthye te Renova më 27 nëntor të vitit 2020, për të shpëtuar skuadrën tetovare nga rrënia në Ligën e Dytë. Në qëndrimin e parë, Osmani ishte pjesë e Renovës nga vitit 2012 e deri në vitin 2017, pas së cilës arkëtoi dy nga tre titujt në përgjithësi, me skuadrën e Shkëndijës.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...