Gjysmë ore lojë, nuk ka gola në finalen e Ligës së Evropës


​Kanë kaluar kaluar30 minuta lojë në finalen e madhe të Ligës së Evropës që po zhvillohet ndërmjet Eintracht Frankfurtit dhe Rangers.

Kjo përballje po zhvillohet në stadiumin “Ramón Sánchez Pizjuán” në Sevilla i cili është stërmbushur nga tifozët gjerman dhe ata skocezë, transmeton KosovaPress.

Të dy skuadra po aplikojnë lojë shumë të kujdesshme dhe që të dyja kanë pasur disa raste jo shumë konkrete për të shënuar deri në këto momente.