Në vend të përgatitjeve për kombëtaren, përfundon në polici

-


Reprezentuesi i Bullgarisë, Gjorgji Jomov, i cili është në listen e zgjëruar të trajnerit Jasen Petrov për ndeshjen e radhës kundër Maqedonisë (më 2 qershor) në Ligën e Kombeve, është ndaluar nga policia me dyshimin për përfshirje në një incident, ku janë përdorur edhe armë zjarri.

Sipas mediave bullgare, ai ka dëshmuar për kaosin që ka ndodhur pasi vëllai i tij u grind me djem të panjohur, pas së cilës u ndihmua nga babai i tyre, i cili filloi të qëllonte me armë. Nga të shtënat kanë mbetur të plagosur dy persona, njëri prej të cilëve ka mbetur i plagosur rëndë.

Bëhet fjalë për një 36-vjeçar, i cili ka marrë plagë me armë zjarri në këmbë dhe ka humbur shumë gjak, për këtë arsye është në rrezik për jetën. I plagosuri i dytë është 26 vjeç, por nuk ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Vëllai dhe babai i Jomovit, janë në arrati dhe ende nuk dihet nëse futbollisti do të ndalohet.

Ndryshe Gjorgji Jomov, luan për CSKA-në e Sofjes dhe deri më tani ka dhjetë paraqitje për kombëtaren bullgare dhe ka shënuar dy gola.

Lajmet e fundit

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

Foto: RFE/RLGati 100 nxënës, kryesisht vajza, janë helmuar në provincën veriore Sar-e-Pul në Afganistan, ka thënë një zyrtar...

Benzema arrin marrëveshje me Al-Ittihadin

Karim Benzema mund të konsiderohet futbollist i Al-Ittihadit në Arabinë Saudite. Fabrizio Romano ka njoftuar se Benzema pothuajse ka...

Mike Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

Scott Olson/Getty ImagesIsh-zëvendëspresidenti Mike Pence dorëzoi të hënën dokumentet për kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024,...

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte...
- Advertisement -

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...

Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka festuar 21 vjetorin e themelimit, ndaj për këtë rast zëvendëskryeministri i parë, Artan...