Myftiu i shkupit Ismaili dakordohet të bashkëpunojë me drejtorin Maksuti të Institutit të Mjekësisë së Punës në Çair

-

Myftiu i qytetit të Shkupit Qenan Ismaili sot ka pritur në takim drejtorin e Institutit të Mjekësisë së Punës në Çair, ku ata dy u dakorduan për një bashkëpunim të thelluar mes dy institucioneve të vendit për të mirën e qytetarëve, më poshte keni edhe statusin e pëotë të myftiut të cilin e shpërndau në rrjetin e fij social Facebook.
Sot, pata nderin që të mirëpritem nga drejtori i Institutit të Mjekësisë së Punës në Çair, z. Aziz Maksuti.
Në këtë takim, në emrin tim personal dhe të Myftinisë së Shkupit e urova z. Maksutin për detyrën e tij.
Më pas, u informova mbi sfidat; shërbimet dhe veprimtarinë e gjërë të Institutit të Mjekësisë së Punës me çrast u dakorduam për bashkëpunim konkret në sferat tona të përbashkëta.
19 maj 2022

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...