Pier Emerik Aubamejang merr një vendim të papritur

-


Piere-Emerik Aubamejang ka njoftuar vendimin për të mos e veshur më fanellën e kombëtares së tij. Sulmuesi i Barcelonës i jep fund karrierës së tij ndërkombëtare dhe e bëri këtë përmes një letre të hapur, në të cilën njoftoi zgjedhjen për të mos e përfaqësuar më Gabonin.

“Pasi kam përfaqësuar me krenari vendin tim për 13 vite, ju njoftoj se karriera ime ndërkombëtare ka marrë fund. Do të doja të falënderoja popullin gabonez dhe të gjithë ata që më mbështetën në momente të mira dhe të këqija,” ka theksuar Aubamejang.

Sulmuesi 32 vjeçar, është golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtares së Gabonit, pasi ka shënuar 30 gola në 72 ndeshje. Që nga 1 shkurti i kaluar ai ka veshur fanellën e Barcelonës, klubi që iu bashkua pasi u lirua nga Arsenali. Me fanellën e klubit blaugrana, deri më tani ka shënuar 11 gola në 16 ndeshje të luajtura në La Liga.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...