Mercedesi vjen me ndryshime të mëdha në Spanjë

-


Pas zhgënjimeve në 5 garat e para sezonale, skuadra e “Mercedes”-it, do të vijë këtë fundjavë në Barcelonë me një makinë që ka pësuar ndryshime të mëdha. Drejtuesit e makinës kampione, shpresojnë të ulin diferencën prej gati 1 sekondë që kanë me Ferrarin e Red Bull, që kanë dominuar deri më tani.

Sipas mediave italiane, në pistën e Montmelo do të shohim një Mercedes më agresiv, pasi ka ndryshuar tërësisht pjesa e pasme e makinës. Ajo do të ketë një ngarkesë maksimale aerodinamike. Modifikime edhe në pjesën e poshtme të makinës, që do të reduktojnë problemin e tundjes në pjesët e drejta.

Disa modifkime u aplikuan në garën e fundit në Florida, por shumë prej tyre janë testuar dy ditë më parë. Në Francë, makina gjermane ka kryer me George Russell plot 100 km e lejuara për filmime, ku janë testuar modifkimet e reja, që duket se kanë dhënë rezultat. Andaj, këtë fundjavë pritet një Mercedes ndryshe.

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...