Reali Madridi në panik, Mbape nis bisedat me PSZH!


Real Madridi ka kohë që po punon për transferimin e Killian Mbape-s. Futbollistit francez i skadon kontrata me PSZH-në dhe prej muajsh shkruhet se ai do të bëhet pjesë e skuadrës “mbretërore”. Por kjo situatë po ndryshon, të paktën nëse referohemi të përditshmes spanjolle “Marca”.

Sipas saj, PSZH nuk dorëzohet, andaj ofroi në tavolinë gjithçka që mund të dëshirojë një lojtar, jo vetëm para, këtu është shiriti i kapitenit, si dhe mundësia për të zgjedhur se me cilët lojtarë do të donte të lunate në sezonin e ardhshëm.

E gjithë kjo solli nervozizëm në radhët e Real Madridit. Francezi është dashur të njoftojë se ka rënë dakord me skuadrën e re, e cila do t’i japë 130 milionë euro, menjëherë pas nënshkrimit të kontratës, mrëpo në nën tjetër ai ka nisur negociatat e reja me PSZH-në. Në qendër të kësaj storje është mamaja e Mbape-s, e cila ka njoftuar drejtuesit e Realit se djali i saj është ende duke shqrtuar ofertën.

Në kampin e klubit spanjoll dyshojnë se Mbape do të qëndrojë edhe për një apo dy vjet, dhe PSZH po bëhet gjithnjë e më e sigurt se do ta bind yllin e tij për këtë.

Katër ditë më pare, Mbape deklaroi se nuk mund të flasë për të ardhmen e tij, por se gjithçka do të dihet së shpejti. Vendimi duhet të merret para grumbullimit me kombëtaren e Francës në qershor.