Blagoja Milevski: Qëllimi ynë është të jemi të parët në grup

-


Përfaqësusja e Maqedonisë nis aventurën e saj në Ligën e Kombeve.

Trajneri Blagoja Milevski paralajmëroi se nisma në këtë garë do të jetë me mungesa të shumta të futbollistëve, të cilët mungojnë për arsye të ndryshme.

“Për fat të keq përgatitjet duhet të fillojmë me problemi. Ademi dhe Jahoviçi janë liruar nga obligimet, Erdall Rakip ka kërkuar që të jetë jashtë këtyre ndeshjeve. Do të shfrytëzojmë këtë cikël që të shohim potencialin e plotë që do ishte parapërgatitje për kualifikimet për Euro 2024. Nuk mund të kërkoni që futbollistët të jenë në formë të duhur, pasi që një pjesë janë ende janë duke zhvilluar sezonin ku luajnë me klubet e tyre, andaj duhet të bëjmë rotacionet në ekip.

Do të isha i kënaqur që të gjithë ata që i kemi ftuar të japin maksimumi dhe të na japin një sinjal se janë ta gatshëm për sfidat e tjera. Stefan Ristovski do të jetë jashtë këtij grumbullimit për shkak të lëndimit të rëndë.

Të gjithë futbollistët do të kenë hapësirë të mjaftueshme për të treguar kualitetin e tyre. Zëvendësimi për Ristovskin do të kemi, pasi kemi kualitet të mjaftueshëm, ndërsa kapiten do të jetë Enis Bardhi. Bullgarinë e respektojmë maksimalisht dhe do bëjmë çmos që të marrim rezultat pozitiv.

Arian Ademi është liruar nga sfidat e muajit qershor, ndërsa besojmë se do të kemi të gatshëm për muajin shtator. Futbollistët janë ata që kanë krijuar pritshmërinë më të mëdha dhe duhet vazhdimisht të dëshmojnë kualitetin e tyre.

Me të drejtë opinioni futbollistik pret tani rezultate më të larta. Para se të zhvillojmë ndeshjen me Bullgarinë, qëllimi ynë është të jemi në vendin e parë në fillim të ciklit të Ligës së Kombeve në muajin shtator.

Baza e ekipit është nga viti 2015, dhe e freskojmë me futbollist të rinj. Milevski mund të largohet por ekipi duhet të vazhdojë ndërtimin dhe rifreskimin e ekipi”, tha ai./ Alsat.mk

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...