Në Brazil arrestohet ish shefi i Formula 1

-


Ish-shefi i Formula 1, Bernie Eklestoun, u arrestua në Brazil për mbajtje të paligjshme të një arme teksa hipte në një avion privat për në Zvicër, lajmëron policia braziliane. Me këtë rast policia gjeti një pistoletë të vogël, gjysmë automatike, 32 milimetra LË Seecamp, pa dokumente të vlefshme në bagazhin e Eklestounit gjatë një ekzaminimi me rreze X, thuhet në deklaratë, duke shtuar se më pas britaniku u arrestua dhe u dërgua në një strukturë në aeroportin “Viracopos”, afër Sao Paulos.

Eklestouni pranoi se kishte një armë, por tha se nuk e dinte se ishte në bagazhin e tij. Britaniku pagoi garancinë dhe u lirua për të udhëtuar në Zvicër.

Ndryshe Eklestoun (91) është i martuar me Fabiana Eklestoun nga Brazili dhe shërben si zëvendëspresident i FIA-s dhe anëtar i Këshillit Botëror të Motor-Sporteve.

Në muajin maj, ai mori pjesë në disa ngjarje në vendin e Amerikës së Jugut, duke përfshirë një garë lokale makinash në një fshat pranë Sao Paulo, si dhe u shoqërua me kampionin tre herë botëror Nelson Pike në Brazilia.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...