Aninna prek tapetin e Cannes 2022

Rrjeti po zien nga festivali i Cannes. Personazhe nga e gjithe bota, fotoshooting, trendet me te fundit nga moda, thjesht Cannnes. Ajo qe na ka bere pershtypje eshte prezenca e nje personazhi te njohur shqiptar, modeles dhe miss-it Aninna Ninna. Ajo kishte rene paksa ne qetesi dhe e kishte mire menduar. U shfaq sharmante ne tapetin e kuq ne Cannes, festivalin boteror. Mesuam se Aninna eshte ftuar ne kete festival nen petkun e akrimit, si perfaqeusese e Kosoves drejt Hollywoodit. Aninna shoqerohej nga menaxheri i saj Sokol Mehmetaj dhe stilistja zviceriane Laurence Jeannin. Duket se Aninna po shkon drejt Hollywood-it dhe per kete do flasim me tej, ne nje interviste me te gjate dhe me te plote, por fakt eshte qe mbetet nje nga shqiptaret qe ka shkelur tapetin e kuq te Cannes.