Zyrtare, Todorovski largohet nga KF Teuta

-


Nga Teuta është larguar një tjetër lojtarë pas Sebino Plakut. Bëhet fjalë për Bllagoja Todorovski, i cili tashmë zyrtarisht nuk do të jetë më pjesë e durrsakëve. 36-vjeçari largohet nga “djemtë e detit” pas 3 sezonesh, teksa me ta ka fituar 4 trofe, pasi ngriti lart dy herë trofeun e Superkupës, një herë Kupën dhe një titull kampion.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë lojtari nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, duke falënderuar edhe Teutën për mundësinë e dhënë.

“Një falenderim i madh për Teutën, presidentin dhe cilindo që ka qenë pjesë e imja për tre vite që kam luajtur këtu. Dua ta mbyll sezonin me këto fjalë, ndaj i uroj të gjithëve fat për të ardhmen”, shkruan Todorovski.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...