Kurtua: Duhej të fitojë këtë finale, që të më respektojnë më shumë

-


Tibo Kurtua ishte lojtar në ndeshjen e finales së Ligës së Kampionëve. Real Madridi ka festuar ndaj Liverpoolit në Paris (0-1) për shkak të ndërhyrjeve të shkëlqyera të belgut që drejtoi “mbretërit” e kësaj ndeshje. Por edhe në të gjithë sezonin. Kurtua pati një sezon fantastik me Real Madridin dhe me siguri do të shpallet portieri më i mirë i këtij viti kalendarik. Pas ndeshjes në Stade de France, ai tha se ishte shumë i motivuar për të fituar këtë finale.

“Më duhej ta merrja këtë finale që karriera ime të respektohej. Jam shumë i lumtur dhe krenar për edicionin ekipor dhe timin. Ne mposhtim klubet më të mira në botë. Sitin dhe Liverpullin që kanë qenë të mrekullueshëm këtë sezon. Liverpooli pati një lojë të mirë, por ne patëm rastin më të pjekur që e shndërruam në gol”, tha Kurtua.

Portieri belg e mbylli ndeshjen me nëntë pritje, që është më e shumta në një finale në elitën e futbollit.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...