“Le Parisien”: Përgatitet një spastrim i vërtetë te PSZH

-


“Le Parisien” njoftoi se me ndryshimin e drejtorit sportiv te PSZH, po përgatitet një “spastrim” i vërtetë, i cili mund të mbulojë pothuajse një skuadër të tërë të PSZH-së. Emërimi i portugezit Luis Kampos në postin e drejtorit do të bëjë një revolucion të vërtetë që do të përfshijë një lehtësim serioz të listës së pagave të ekipit.

Kampos i ka njoftuar tashmë shefit të PSZH-së se planifikon të shkarkojë të paktën 10 lojtarë që janë në listën e pagave të kampionit francez.

Nëse do t’u besohet burimeve të “Le Parisien”, PSZH do t’i thotë lamtumirë 10 lojtarëve këtë verë: Danilo, Serhio Riko, Kurzava, Kerer, Diallo, Paredes, Ander Herera, Gueje, Draksler dhe Mauro Ikardi.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...