Reperi Moss Della bën një sërë reagimesh e kërcënimesh publike që lidhen me rastin e fundit në Ferizaj

-


Ka tash e sa ditë që opinioni publik është tronditur nga një ngjarje e rëndë që ka ndodhur në qytetin e Ferizajt.

Vrasja e 30-vjeçarit mbi motive të një hakmarrje ka bërë që kjo të jetë një prej temave më të diskutuara të momentit.

Lidhur mbi ngjarjen në fjalë ka pasur reagime të shumta, disa prej me të fortave kanë ardhur nga reperi i ri Moss Della, emri i vërtetë i të cilit është Gramos Krasniqi.

Ai në disa shkrime disi të paqarta në InstaStory, ka shprehur fillimisht ngushëllime për të ndjerin, ndonëse thotë se nuk ka pasur rastin ta njohë personalisht.

Foto: Moss Della/InstaStory

“U prehsh në paqe Strella. Nuk të kam njoftë por më dhimbet kushdo që prihet në besë e vritet prej shokëve se shokët janë si familje por njerëzit nuk kanë familje, se dinë qysh është. Ngushëllime familjes së tij, rrethit e shokëve të vërtetë të tij”, shkroi fillimisht ai.

Tutje, në shkrimet e radhës, reperi i cili krenohet me afro 150 mijë ndjekës në InstaStory, vazhdoi të shkruante me ton kërcënues.

Foto: Moss Della/InstaStory

Ai shkroi se një gjë e tillë ndodhë nga frika dhe nga ata të cilët nuk i quan “burrërorë”.

Foto: Moss Della/InstaStory

Përndryshe, sot (e diel) i është dhënë edhe lamtumira e fundit të ndjerit me inicialet G.H, i cili mbeti i vrarë nga kjo ngjarje famëkeqe. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...