‘The Teletubbies’ befasojnë shikuesit e shfaqjes “Britains Got Talent” duke u paraqitur në audicione pas 25 vitesh


Shikuesit e “Britains Got Talent” morën një surprizë mbrëmjen e së shtunës, kur yjet e televizionit për fëmijë “The Teletubbies” u shfaqën në audicione.

Dhe ishte një ribashkim për gjyqtarin Simon Cowell, i cili iu kishte dhënë interpretuesve një marrëveshje bashkëpunimi në vitin 1997, shkruan DailyMail.

Duke u rikthyer në ekran për përvjetorin e tyre të 25-të, katër interpretuesit – të luajtur nga: Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa dhe Po – kërcyen me hitet e Beyonces, ABBA dhe One Direction.

Grupi i njohur tërhoqi menjëherë vëmendjen e gjyqtarëve të spektaklit, me Amanda Holden që gërvitej dhe u ngrit në këmbë ndërsa dolën në skenë, ndërsa Alesha Dixon kërcente së bashku, me David Walliams që dukej i befasuar.

“Nuk mund ta besoj se ata po bëjnë audicion për ‘Britain’s Got Talent’”, tha Dec Donnelly i trullosur, ndërsa Ant McPartlin qeshi pranë tij dhe shtoi: “Çfarë po ndodh?”.

Duke i uruar mirëseardhjen në emision, Amanda tha: “Nuk mendoj se duhet të pyesim kush jeni, por kush jeni?”, para se të prezantohej kuarteti.

Përpara se të ndalonin një lëvizje, “The Teletubbies” luajtën një zë, duke zbuluar se Simon i kishte ndihmuar ata të publikonin këngën “Say Eh-Oh!” në vitin 1997, i cili ishte renditur në numrin 1 në top-listat e atij viti.

Ndërsa Simon u përpoq të fshihte buzëqeshjen e tij, manjati i muzikës pranoi: “Po, unë isha kompania e tyre diskografike”, duke lëshuar një të qeshur.

Dhe nuk u desh shumë kohë që ata të familjarizoheshin përsëri, pasi Simon përfundoi në skenë me grupin – madje duke i përqafuar ata teksa mbante një shirit të ri interesant nga interpretuesit.

Simon u mbyll në mes të katër interpretuesve ndërsa ata u mbështjellën rreth tij në skenë, e cila ishte mbuluar me ngjyra ylberi gjatë performancës.

Dhe sigurisht që performanca e tyre u pëlqyre aq shumë, sa mori katër ‘po’ nga gjyqtarët, të cilët kualifikuan grupin në raundin tjetër.

Fansat e shfaqjes ishin po aq të impresionuar dhe nostalgjikë sa u lajmëruan në Twitter për të ndarë mendimet e tyre mbi performancën e papritur.

Një shikues e përshkroi audicionin si ‘të gëzueshëm’ dhe madje tha se do t’u jepnin interpretuesve zhurmën e tyre të artë, ndërsa një tjetër tha se ishte ‘humor dhe nostalgji’. /Telegrafi/