Trofetë në Champions, 9 futbollist barazohen me Ronaldon


Real Madrid ka një brez të mrekullueshëm të futbollistëve që ka pushtuar sërish Evropën, me triumfin në finale ndaj Liverpullit (0-1).

Për nëntë lojtarë, ky ishte titulli i pestë rekord në elitë, më çka barazohen në listen e fituesve të troefut më të çmueshëm të Evropës me Kristiano Ronaldon. Asi portugez ka pesë trofe, por tashmë ka shoqëri.

Karim Benzema, Marselo, Toni Kroos, Luka Modric, Kasimiro, Dani Carvajal, Gareh Bejll, Isko dhe Nacho Montreal janë lojtarët që tani kanë edhe pesë tituj pas tyre në kompeticionin më të mirë evropian të futbollit.