Dështoi me Zaevin, tani Kasami pranon bashkëpunimin me Mickoskin

-

Kryetari i Komunës së Tetovës dhe kryetar i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami sonte është mysafir në emisionin “Click Plus” në TV21.

I pyetur për qeverinë e mundshme, përkatësisht për formimin e qeverisë së ardhshme, se cila nga partitë politike maqedonase është më afër apo më realiste me Kasamin, ai tha se nuk ka rëndësi se kush do të jetë në anën tjetër.

“Kjo u dëshmua me koalicionin tonë me LSDM-në, nga i cili dolëm kur pamë që kërkesat tona nuk plotësohen, jemi të vetmit që nga pozita e pushtetit votuam për ta rrëzuar.  Ne kemi parimet dhe kërkesat tona, përgjegjësitë dhe premtimet tona ndaj popullit shqiptar dhe marrim përgjegjësi ndaj shqiptarëve, se cila nga partitë nga pala maqedonase do të jetë në anën tjetër, përderisa të përmbushen qëllimet tona”, ka thënë Kasami.

Ai shtoi se është në komunikim të rregullt me ​​Mickoskin duke pasur parasysh koalicionin e tyre dhe bashkëpunimin në nivel lokal.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...