​Italia vendi favorit për organizimin e Euro 2032

-


Kryetari i Federatës së Futbollit në Itali, Gabriel Gravina, ka thënë se Italia është në pozicion shumë të mirë për të organizuar Kampionatin Evropian në vitin 2032.

Italia priti për herë të fundit një turne të madh futbolli për meshkuj në vitin 1990, ndërsa kishte disa ndeshje të zhvilluara të Euro 2020, duke përfshirë atë hapëse, në Romë.

Por Gravina tha se Italia dëshiron të presë vitin 2032 dhe mendon se është e pozicionuar mirë për ta bërë këtë, përcjellë KosovaPress.

Duke folur në një samit sportiv italian, ai tha: “Jemi ne dhe Turqia për vitin 2032. Jemi të pozicionuar mirë. Italia më në fund beson se mund ta bëjë këtë.”

Gjermania do të jetë mikpritëse e Euro 2024 ndërsa Britania e Madhe dhe Irlanda janë rivale të Turqisë për Euro 2028.

 

 

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...