Myftinia e Shkupit hap konkurs “Netët Kulturore Islame” (Foto)

-

 

Në prag të aktivitetit “Netët Kulturore Islame” Myftinia e Shkupit shpall konkurs në kategoritë në vijim;
• POEZI ME MOTIVE FETARE ISLAME
• KËNDIMI I EZANIT
• ILAHI
• Konkursi është i hapur dhe vlen për të gjithë të rinjtë e talentuar nga mosha 7 deri më 15 vjeç, nga Shkupi.
• Kandidatët që konkurrojnë me matrialet e tyre duhet të jenë origjinale të autorëve të rinj.
• Juria profesionale do të bëj përzgjedhjen dhe do të shpërblehen fituesit e vendit të I-rë, vendit të II-të dhe vendit të III-të.
• Konkursi do të jetë i hapur nga data 01 Qershor 2022- 15 Qershor 2022.
Të gjithë të interesuarit për pjesëmarrje, punimet e tyre duhet t’i dërgojnë deri më 15 Qershor 2022, në zyret e Myftinisë së Shkupit ose në postën elektronike të Myftinisë së Shkupit: myftinia.shkup@gmail.com
Bashkëngjitur me e-malin të shënohen:
1. Emri dhe mbiemri
2. Datëlindja
3. Vendbanimi
4. Numri i kontaktit

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...