Osmani: BDI-ja aset kombëtar, shembull që duhet ndiqet nga të gjithë partitë!

-

Duke folur për 20 vjetorin e themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim, profesori Sejfulla Osmani për faqen zyrtare të BDI-së ka thënë se kjo parti është aset kombëtarë dhe ka vlerë sentimentale për të gjithë shqiptarët, sepse mbi të gjithë është rrjedhojë e UÇK-së, raporton indeks.mk

Ai ka thënë se në këtë 20 vjeçarë janë bërë shumë punë dhe ka shumë të arritura nën logon e BDI-së.

“BDI-ja është aset kombëtar për shqiptarët në RMV. Është rrjedhojë e një organizimi tjetër paraprak, d.m.th. është rrjedhojë e UÇK-së, për të gjithë shqiptarët, ka edhe një vlerë sentimentale. Janë bërë shumë punë, shumë të arritura ka. Faktorizimi i shqiptarëve në Maqedoni ndryshon nga ajo çfarë ka qenë para BDI-së. Çdo politikëbërje tjetër që do të pretendojë në të ardhmen që të udhëheqë shqiptarët në Maqedoni sigurisht që pikë referuese duhet ta ketë BDI-në”, tha Osmani.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...