Tetovë: Rreth 150 zjarrfikës u angazhuan në lokalizimin e zjarrit, mbi qytet ka ende tym të zi

-

Zjarri i madh në fabrikën e materialeve ndërtimore “Pofix” në Tetovë, është lokalizuar vonë pasditen e sotme, ndërsa retë e dendura të tymit të zi që mbuluan Tetovën janë ende mbi qytet!

Zjarri është shuar nga rreth 150 zjarrfikës nga Tetova, Shkupi, Kumanova dhe Kavadari.

Në ndihmë erdhën edhe anëtarë të ushtrisë dhe një helikopter policie.

Nga Njësia e Zjarrfikësve të Tetovës, sot pasdite informuan për MPB-në se bashkë me kolegë nga disa qytete kanë intervenuar për shuarjen e zjarrit që po kaplonte në ish-ndërtesën administrative të “Kombinatit të duhanit”, dhe me sukses kanë parandaluar përhapjen e zjarrit në dy objekte fqinje.

Fatmirësisht nuk ka të lënduar rëndë.

Disa persona u ankuan për probleme me frymëmarrjen dhe u dërguan në spital.

Zjarri sot paralizoi plotësisht jetën në qytet dhe qytetarët të cilët ende po përballeshin me pasojat e stuhisë së djeshme dhe oborret e bodrumet e përmbytura.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...