​Chiellini i jep lamtumirën Kombëtares së Italisë

-


Giorgio Chiellini i dha lamtumirën fanellës së Italisë me humbjen 3-0 ndaj Argjentinës në “Finalisimmon” e zhvilluar të mërkurën në “Wembley”.

Kjo ishte paraqitja e 117 dhe e fundit e 37-vjeçarit me fanellën e “Azzurrëve” dhe zgjati vetëm një pjesë, pasi ai u zëvendësua gjatë pushimit.

Ai u përkul me një humbje 3-0 ndaj Argjentinës në Finalissima, mes kampionëve evropianë dhe fituesve të Kupës së Amerikës, përcjellë KosovaPress.

“E dinim se do të ishte e vështirë sonte. Natyrisht, ne shpresonim të fitonim një trofe, por kjo nuk do të anulojë atë që kemi arritur në të kaluarën, “tha Chiellini për “RAI Sport”.

“Siç e thashë në konferencën për shtyp një ditë më parë, pres një periudhë të vështirë, ne po shohim ndryshimin e një epoke dhe shpresoj që e gjithë Italia të mund të qëndrojë pranë kësaj skuadre, sepse do të ketë nevojë për mbështetjen e tyre”.

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...