Katër mbledhje në Kuvend, në ora 12 vazhdon mbledhja e 54

-

Kuvendi sot në orën 12 duhet të vazhdojë me punë për mbledhjen e 54-t, për Propozim-ligjin për garanci të vendit për obligimet e Marrëveshjes për hua për financim të Projektit të EMV-së për tranzicion drejt fotovoltaikëve solarë, i cili do të lidhet ndërmjet Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim dhe SHA EMV në pronësi shtetërore, me procedurë të shkurtër.

Për sot janë caktuar edhe vazhdimet e mbledhjes së 39-të, 71-të dhe 69-të.

Në kuadër të mbledhjes së 39-të, si pikë e fundit, pika e 39 e rendit të ditës është vendosur Interpelanca për punën e ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

Në mbledhjen e 71-të, nga 47 pikat, si pikë e pestë, është paraparë Interpelanca për punën e kryetares së Komisionit për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, Sonja Mirakovska, e parashtruar nga deputetë të opozitës. Në kuadër të mbledhjes së 71-të, deputetët duhet të shqyrtojnë disa raporte vjetore për vitin 2021, në mesin e të cilave për Avokatin e Popullit, Këshillin Gjyqësor, Komisionin Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit.

Nga aktivitetet e tjera kuvendore, në orën 11 është caktuar mbledhja numër 34 e Komisionit për Çështje Evropiane.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...