Kë favorizon Bilall Kasami, Fatmir Limanin apo Arjanit Hoxhën

-

Ardhja e Fatmir Limanit tek Lëvizja Besa nga Bashkimi Demokratik për Integrim, ka trublluar ujrat në partinë e udhëhequr nga Bilall Kasami.

Kjo sepse në kongresin e fundit ishte Kasami dhe kryesia e partisë e kanë dhënë fuqi Limanit.

Ai pa mbushur një vit në Lëvizjen Besa morri pozitën e nënkryetarit të partisë, së bashku me Blerim Sejdiu dhe Besa Kadriun. E në vend të Arjanit Hoxhës në pozitën e sekretarit gjeneral është ulur, Abdush Demiri.

Kjo dëshmon që Fatmir Limani është krahu më i fuqishëm në Lëvizjen Besa dhe ka aritur që së bashku me Bilall Kasamin ta largojnë nga partia./indeks.mk/

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...