Ukraina mposhti Skocinë dhe vazhdon ëndrrën për të shkuar në botëror

-


Ukraina ende ëndërron të përsëris suksesin e vitit 2006 dhe të sigurojë një vend në finalet e Kupës së Botës, pas një fitoreje të vështirë 2-1 ndaj Skocisë në “Hampden Park.”

Lojtarët e Ukrainës hynë në fushë me krenari të veshur me flamurin e vendit të tyre, me shpresën për të sjellë pak gëzim në vendin e tyre pas disa muajsh të turbullt për shkak të invazionit rus në vendin e dytë.

Yaremchuk ishte ylli i tyre duke realizuar dy gola në minutat 33’ dhe 49’, kurse me një gol kontribuoi edhe Dovbyk në minutën e 94’.

Golin e vetëm për Skocinë e realizoi McFregor në minutën e 79’.

Ndeshjen vendimtare, Ukraina do të zhvillojë kundër Uellsit.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...