Kosova e nis më këmbë të mbarë Ligën e Kombeve


Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka nisur me këmbën e mbarë eliminatoret në Ligën e Kombëve, duke arkëtuar pikët e para në transfertë. “Dardanët” kanë fituar 0-2 ndaj Qipros në ndeshjen e parë të Grupit C.

Golat për ekipin e drejtuar nga trajneri Alan Zhirese u realizuan nga Berisha në mëinutën e 65′ dhe më vonë edhe nga Edon Zhegrovë në minutën e 78′. /abcnews.al/