Nuhiu: Opozita shqiptare ka marrë mbi 300.000 euro ! Të tregojnë ku kanë përfunduar këto para (VIDEO)

-

Aktivitetet për shënimin e 20 vjetorit të BDI-së u përkushtohen të gjithë strukturave të shoqërisë. Gëzimet dhe pikëllimet, haretë dhe trishtimet janë pjesë e një spirale që lidhen që me njeriun e parë në botë, thekson kështu zëvendës ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu në një intervistë dhënë sot në Radio Shkupi.

“Dua të them se nuk janë vetëm koncertet. Janë edhe një sërë aktivitetesh të tjera. Ja sot ne kemi konferencën që organizon Forumi i Gruas pranë Bashkimit Demokratik për Integrim, apo nesër z. Ali Ahmeti do të presë në Tetovë familjarët e dëshmorëve, do të ketë edhe ndeshje futbolli pra janë një sërë aktivitetesh. Ditën e dielë z. Ahmeti do të ketë pritje protokolare që do të vijnë bartësit e të gjitha institucioneve dhe tani akuzohemi edhe për ja paratë e shtetit po po i harxhon për koncerte”, ka deklaruar kështu Nuhiu.

Zëvendës ministri i Drejtësisë, Nuhiu gjatë kësaj interviste ka pyetur publikisht se ku kanë përfunduar paratë e partive tjera të cilat Ministria e Drejtësisë ju ka lëshuar atyre.

“Unë do të dua të them ndoshta edhe për herë të parë këtu në studion tuaj. Me 19 maj le të dinë të gjithë opinioni, 19 maj të këtij viti 220.000 euro i kemi lëshuar nëpërmjet ministrisë së Drejtësisë partisë së z. Sela – Aleancës për Shqiptarët, 100.000 euro me 19 maj të vitit 2022 i kemi lëshuar partisë së z. Kasami. Le t’i pyesin aktivistët, anëtarët e këtyre partive ku kanë përfunduar këto para? Ja ne po themi me paratë legale që vijnë nga buxheti i shtetit BDI bën këto aktivitete për këtë jubile, tek e fundit edhe të sjellim një moment gëzimi në këto rrethana. Po paratë që i kanë marrë ata ku kanë përfunduar?”, ka thënë Nuhiu.

Ndiq në video intervistën e tij:

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...