Ahmeti: Kemi qenë të suksesshmëm në të gjitha betejat si luftarake po edhe diplomatike

-

Kreu i BDI-së Ahmeti sot realizori takim me familjet e dëshmorëve dhe veteranët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare të pranishmëve Ahmeti iu drejtua me fjalë se për 20 vite kemi mbajtur këtë amanet në supet tona.

Kemi qenë suksesshëm në të gjitha betejat ushtarake, të suksesshëm në të gjithalëvizjet politiko diplomatike ne e fituam luftën, e fituam politikisht e fituam diplomatikisht e fituam edhe në drejtësinë ndërkombëtare nuk është e arituar e vogël që përherë të parë populli me bijtë e vet siguron atë kërkesë atë amanet për të cilën kishin sakrifikiuar gjenerata të para qoftë nëpër lufta e nëpër burgje.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...