Ahmeti takim me familjarët e dëshmorëve dhe veteranët e UÇK-së

-

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka marrë pjesë në organizimin e SHVL UÇK-së, në vazhdën e aktiviteteve të cilat po zhvillohen për 20 vjetorin e BDI-së.

Në vazhdën e aktiviteteve për shënimin e 20 vjetorit të BDI-së realizova sot një takim me më të merituarit e rrugëtimit tonë të arritjeve kombëtare, me familjet e dëshmorëve dhe veteranët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, që bashkë të nderojmë e të kujtojmë bijtë e bijat që ranë për liri dhe veprimtarinë kombëtare për dinjitet e identitet kombëtar.

Me po të njejtin ideal në mendje e zemër me të cilin ata u edukuan në këto familje atdhetare, e themeluam atë që kemi sot, vatrën kombëtare të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në vazhdimësi për këto 20 vite jemi angazhuar për jetësimin e amaneteve, që të vijë kjo ditë të lirë të festojmë e të punojmë për përparimin e kombit.

Përkujdesi dhe mbështetja ime dhe e BDI-së për familjet e dëshmorëve që tashmë i kemi pjesë të institucioneve të vendit është mision i përjetshëm nga i cili nuk do të heq dorë kurrë.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...