VIDEO /Avioni niset nga pista, derisa futbollistët stërviten në stadium


Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll zhvilloi stërvitjen zyrtare në stadiumin “Viktoria”, i cili ndodhet në një vend interesant në Gjibraltar.

Në një nga vendet më të vogla në botë, stadiumi është ndërtuar pranë aeroportit dhe trafiku shpesh ndërpritet kur aterron apo ngjitet ndonjë areoplan. Kështu, derisa ekipi i Bllagoja Milevskit po stërvitej, aeroplani fluturoi perrth stadiumin “Viktoria”. Kujtojmë përpos kësaj befasie, poashtu edhe terreni është një storje tjetër, pasi është me barë artificial.

Ndeshja mes Gjibraltarit dhe Maqedonisë luhet nesër në orën 18:00.