Ademi: Kuvendi i RMV-së asnjëherë nuk ka pasur kryetar më të përgatitur dhe më të ditur se Talat Xhaferi

-

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z.Talat Xhaferi është njohësi dhe respektuesi më i mirë i Kushtetutës, Rregullores dhe ligjeve.

Dhe, jo vetëm unë, por të gjithë ne kemi përparësi të madhe që pikërisht ai është i pari ndër të barabartët, që mund të bashkëpunojmë dhe të mësojmë nga ai, dhe njëkohësisht të jemi të sigurt se nuk kemi gabuar.

Secili deputet kur ta hedh poshtë euforinë partiake dhe të mbetet vetë me veten dhe me anën objektive dhe të sinqertë – në vete e pranon se asnjëherë nuk jemi ndjerë më të mbrojtur dhe më të respektuar si deputetë dhe mbi të gjitha, si njerëz nga ana e tij. Sepse ky Kuvend, kurrë nuk ka pasur Kryetar më të përgatitur dhe më të ditur.

Besoj fuqishëm se kryetari Talat Xhaferi do të vazhdojë punën deri në përfundim të mandatit në mënyrën më profesionale të mundshme.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...